2017 yılında Akıllı telefonlarda görebiliceğimiz 3 özellik

0
2249

maxresdefaultYenilikler, iyileştirmeler ve geliştirmeler ne düşünürseniz düşünün, akıllı telefon üreticileri bunu teknoloji el verdiğince yapmış. Son yıllarda yüksek çerçeve oranlarından ve AMOLED ekranlardan, kablosuz şarj ve su geçirmezliğe kadar her şeyi gördük.

Peki sırada ne var? bu soruya cevabı ancak sızıntılar, söylemler ve beklentilerin ardından gerçekçi bakarak ulaşabiliriz. Bazen teknolojinin geleceği konusunda tahmin yapmak çokta zor olmuyor. Peki 2017 yılında bizleri neler bekliyor

  1. snapdragon-01Akıllı telefon aslında elimizde avucumuzda cebimizde taşıdığımız bir mini bilgisayar. Bu kanıya artık hepimiz varabiliriz. Bilgisayarlar gibi akıllı telefonlarda sistemin beyni olan bir işlemciye sahipler. Bu işlemciler saat hızlarına boyutlarına ve ısı oranlarına göre farklılık gösteriyor. Günümüzde ki telefonlar 14nm mimarisine sahip işlemciler kullanıyor. Peki sırada ne var?Android Headlines tarafından hazırlanan bir makalede Samsung’un 10nm teknolojisine sahip olduğu bildiriliyor. Bu daha küçük bir işlemci, daha az enerji tüketimi, daha az ısı ve daha akıllı bir telefon anlamına geliyor
  2. sonyxperia-01
    Günümüzde yeni televizyon ve monitörlerin hemen hemen hepsinde 4K ekranı görüyoruz peki sırada ne var? Akıllı telefonlar. 4K kameralar hali hazırda akıllı telefonlarda zaten bulunurken Sony Xpreia Z5 Premium 4K ekrana sahip ilk akıllı telefon olma özelliğinide kendinde barındırıyor. Buda 2017 de bu eğilimde kesinlikle bir artış olacağını rahatlıkla söyleyebilmemize olanak veriyor.
  3. bluetooth5-0-01
    Akıllı telefonlar teknolojik açıdan büyük bir rahatlığa sahip olmamızı sağlar, haliyle bu rahatlıklardan bazıları deneyimimizi arttırmak ve diğer cihazlarla bağlantı kurmayı zorunlu da kılmış oldu. Başka bir cihaza bağlanmanın en kolay yollarından biride Bluetooth.Bu yılın başlarında Bluetooth Special Interest Group (SIG) Bluetooth 5‘in yılın sonunda geleceğini duyurmuştu. Buda Bluetooth ile daha fazla hız, daha az enerji ve daha fazla içerik paylaşımına olanak sağlıyor. Kim bilir Bluetooth oyunlarında bir artış görünür belkide.

Elbette ki akıllı telefon üreticileri daha fazla teknoloji ve gelişmeyle bu yıl bizleri karşılayacaklardır. 2017 yılı akıllı telefonların yılı olacak gibi görünüyor.