ASUS ROG G752VS İncelemesi

1
21074

Bugün incelememizin konuğu ASUS’un oyunculara sunduğu ürünlerle gerçekten güzel bir işçiliğe ve performansa sahip bir ürünü olan, ASUS ROG G752VS model koduna sahip taşınabilir oyuncu dizüstü bilgisayarının tasarımına ve performansına yakından bakacağız.
İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz.

Ve dilerseniz BURAYA Tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

ASUS burada üst seviye oyunculara hitap eden bir dizüstü bilgisayarıyla karşımızda, masaüstü bilgisayarlarda karşımıza çıkan GTX 1070 model ekran kartı ve yüksek malzeme kalitesi ile gerçekten güçlü bir dizüstü olduğunu söyleyebilirim.

TASARIM

Öncelikle ürünün tasarımına değinelim, ürün şık tasarımıyla oyuncular için oldukça güzel bir seçenek oluşturuyor.

Kırmızı ve metalik tasarım ögeleriyle oldukça güzel bir görüntü oluşturuyor, ürünün gövdesi alüminyumdan imal edilmiş ve oldukça sağlam bir gövdeye sahip cihazda arka hava deliklerindeki ışıklandırma gerçekten güzel bir görsellik oluşturmuş.

5 CM kalınlığa ve 4.4 KG ağırlığa sahip üründe özelliklerine ve kullanılan malzemesine
göre taşınabilirlikten çokta feragat edilmemiş.

ARKA AYDINLATMA

Ürünün üst kapağında ve soğutma ızgarasında olan ışıklandırma üründe en hoşuma giden tasarımsal öğe oldu. ASUS böylelikle hem oyuncular için çekici bir görsellik ve agresif bir görüntü elde etmiş.

CİHAZIN GİRİŞ ÇIKIŞ BİRİMLERİ

Cihazın sol tarafında 2 adet 3.0 hızında çalışan USB Type-A portları ve Blu-Ray okuyucu bulunuyor.

Cihazın sağ tarafı ise oldukça zengin giriş çıkış birimlerine sahip olmuş.

1 Adet Mikrofon girişi
1 Adet Kulaklık çıkışı
1 Adet Intel Thunderbolt destekli USB 3.1 Type C Portu
1 Adet HDMI
2 Adet USB 3.0 Type-A portu
Ve son olarakta Ethernet portu ve adaptör girişine yer verilmiş.

CİHAZIN KLAVYESİ

30 Tuşa kadar anti-ghosting destekli LED aydınlatmalı ve makro desteği sunan 2.5MM tuş algılama mesafesine sahip klavye.Cihaz makro tuşlarının solunda barındırdığı kamera tuşuyla kolay olarak ekran videosu çekmenize olanak tanıyor.

Bu klavye oldukça yumuşak tuşlara sahip ve ellerinizi hiç yormuyor, ayrıca barındırdığı kırmızı LED aydınlatma ile de güzel bir görüntü ve geceleri kullanım kolaylığı da sağlıyor cihaz.

CİHAZIN TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Intel® Core™ i7 6700HQ işlemci
Windows 10 Pro
16 GB, 64 GB’a kadar yükseltilebilir DDR4 2400 MHZ SDRAM
Full HD(1920×1080) 144 HZ G-SYNC destekli mat IPS ekran
NVIDIA GeForce GTX 1070, GDDR5 8GB VRAM
1 TB 7200 RPM HDD
Blu-Ray

CİHAZIN PERFORMANSI

Cihazın zaten üst seviye bir performansa sahip olduğuna değinmiştik, gelin biraz daha detaylarına ve oyun performansına bakalım. Cihazda kullanılan Toshiba’nın XG3 250 GB model SSD si gayet güzel bir iş çıkarmış, SSD; 758.9 MB okuma ve 743.8 MB yazma hızlarına ulaşıyor ve bu gerçekten iyi bir değer.

Cihazla yaptığımız oyun testinde ise, Grand Theft Auto 5 de ULTRA grafik ayarı ve full HD çözünürlük +60 FPS gibi oldukça yüksek değerlere ulaştık. Ayrıca cihaz içerisinde barındırdığı GTX 1070 ekran kartı ile VR desteği sunuyor, yani bu cihazla kolaylıkla VR dünyasına girebilirsiniz.

Ses performansı olarak da cihazı çok beğendiğimi söyleyebilirim, cihaz 2+1 ses sistemine sahip, kullanılan woofer ve hoparlörler oldukça başarılı bir iş çıkartmış.

     SONUÇ
Cihaz tasarım olarak gerçekten başarılı bir ürün olmuş, gerek malzeme kalitesiyle gerek işçiliğiyle üst düzey bir cihaz olduğunu belli ediyor. Cihaz zaten performans olarak oldukça üst seviye bir performans vaat eden ve vaatini oldukça fazla karşılayan bir cihaz, içerisinde barındırdığı GTX1070 ekran kartı ve i7 6700HQ işlemcisiyle kullanıcısına oldukça yüksek bir performans sunuyor.

Tüm bu inceleme notumuzdaki olumlu tecrubeler nedeniylede Asus ROG G752VS’ye “YÜKSEK PERFORMANS” ve “EN İYİ TASARIM” ödüllerini veriyoruz.

       

1 YORUM