CES 2017’de Razer’ın Prototip Ürünleri Çalındı!

0
2286

CES 2017’de Razer’ın Prototip Ürünleri Çalındı!

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2017 teknoloji fuarı, dün akşam kapanış töreniyle sona erdi. Fuarda onlarca yeni ürün tüketicilerle buluşurken, katılımcılardan birisi olan Razer büyük bir hırsızlık olayıyla şok oldu.

Ağırlıklı olarak oyunculara yönelik ekipmanlar geliştiren Razer, CES 2017’de oyun için geliştirilen projeksiyon Project Ariana ve üç ekranlı dizüstü bilgisayar Project Valerie’yi tanıtmıştı. Oldukça büyük ilgi gören iki ürünün fuar sonunda bir hırsızlık olayına kurban gittiği bizzat Razer CEO’su tarafından doğrulandı. Şirketin CEO’su Min-Liang Ttan, Facebook hesabından yaptığı açıklamada markanın iki prototip ürününün çalındığını duyurdu.

Min-Liang fuarda hangi ürünlerin çalındığını açık bir şekilde söylemese de markanın CES 2017’de prototip olarak yalnızca Project Ariana ve Project Valerie’yi getirdiği biliniyor. Ürünlerin bulunması için polislerle ortak çalışma yaptıklarını ifade eden Razer CEO’su, iki prototip ile ilgili bilgisi olanların verilen mail adresine müracaat etmesini rica etti.

 

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.