Dünyanın 8 GB RAM’li İlk Telefonu ASUS ZenFone AR Tanıtıldı!

0
2884

Dünyanın 8 GB RAM’li İlk Telefonu ASUS ZenFone AR Tanıtıldı!

ASUS, çift arka kameralı ilk telefonu ZenFone 3 Zoom ile beraber ZenFone AR adlı yeni bir akıllı telefon modeli daha tanıttı. Google Daydream ve Project Tango destekli ilk telefon olma özelliğini taşıyla ASUS ZenFone AR’ın özellikleri haberimizde!

Arttırılmış gerçeklik, nesneleri özel bir kamera yardımıyla gerçek dünya üzerinde simüle etmenize olanak sağlıyor. Bu teknoloji ile ilgili Project Tango’yu destekleyen Lenovo Phab 2 Pro tanıtılmış fakat henüz üretim aşamasına geçilmemişti. ASUS ZenFone AR, eğer Phab 2’den daha erken satışa sunulursa dünyanın AR desteğine sahip ilk akıllı telefonu olacak.

ZenFone AR’ın 5.7 inç boyutundaki ekranı, arttırılmış gerçekçilik görüntüsünü net olarak aktarmak adına Quad HD çözünürlük bulunuyor. Qualcomm’un en güncel tepe işlemci modeli Snapdragon 821’in güç verdiği telefonda dünyada ilk defa 8 GB RAM sunuluyor. 32,64,128 ve 256 GB depolama seçeneklerinin yer aldığı ZenFone AR’ın hafızası microSD kart ile arttırılabiliyor.

ASUS ZenFone AR’ın 23 megapiksel çözünürlüklü arka kamerası arttırılmış gerçeklik desteği sunuyor. 3x optik zoom yapabilen kamera f/2.0 diyafram açıklığına sahip ve 4K video kaydı yapabiliyor. Cihazın ön kamerası ise 8 megapiksel çözünürlüğünde.

3300 mAh’lik gömülü bir bataryaya sahip olan ASUS ZenFone AR, kutusundan Android 7.0 Nougat sürümüyle çıkıyor. 2017’nin ikinci çeyreğinde satışa sunulacak telefonun fiyatı, satış tarihine yakın bir zamanda düzenlenecek tanıtım etkinliğiyle açıklanacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.