Gamesir G4S Gamepad incelemesi

0
3414

Bugün incelememizin konuğu Çin’in fiyat performans markalarından biri olan GameSir’ün fiyatıyla iddialı bir F/P ürünü olan G4S model koduna sahip gamepad’i oluyor. GameSir bu cihazında çok iyi bir malzeme kalitesine ve geniş bir uyumluluk yelpazesine yer vererek rakiplerine göre fark atmayı başarmış. Gelin bu başarılı ürünü yakından inceleyelim ve detaylarına bakalım.

İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz.

Ve dilerseniz BURAYA tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

TASARIM

Cihazın malzeme kalitesi ile başlamak gerekirse, cihazda ağırlık oluşturmaması herhangi bir çelik malzeme kullanılmamasına rağmen oldukça kaliteli ve güzel bir hissiyatı var. Cihazın ağırlısı ise 265 gram, cihazın iki kenarında da tırtıklı kauçuk malzeme kullanılmış ve bu kısımlar elinizde oldukça güzel bir hissiyat bırakıyor ve hiç rahatsız etmiyor, cihazın geri kalan bütün kısımları ise kaliteli ABS plastikten imal edilmiş. Cihazın L-R tuşlarında ise parlak bir kaplama kullanılmış bu kaplama oldukça sağlam olduğu için herhangi bir soyulma gibi bir problemle karşılaşmıyorsunuz.

Gamepadlerin en önemli kısmı ise ergonomisidir, cihazın yapısı XBOX kontrolcülerine benziyor ve ele oldukça güzel oturarak kullanıcısına bir sorun yaşatmıyor.

TEKNİK ÖZELLİKLER

800 MAH gücünde bir pille gelen G4S 2-3 saat arasında şarj olup kullanıcısına 20 saate yakın bir kullanım ömrü sunarak oldukça başarılı bir işe imza atıyor. Cihazın sağında ve solunda birer adet titreşim motoru bulunuyor ve bu motorlar cihazdaki kauçuk yüzeyle bağlantılı yani titreşim cihazın bütün kısımlarına iletilerek daha güzel bir hissiyat yaratılıyor.

Ayrıca cihazın L-R tuşları basma şiddetine duyarlı olarak yapılmış örneğin R2 tuşuna uyguladığınız güç kadar arabanız hızlanıyor. Ek olarak cihazdaki turbo tuşu ile titreşimin şiddetini ayarlayabilirsiniz.
Eğer cihazın ayarlarını sıfırlamak isterseniz kapağın altındaki clear tuşu ile ayar sıfırlama işlemi yaparak fabrika ayarlarına geri dönebilirsiniz.

Cihazda 32 Bitlik bir mikro kontrolcü çipe yer verilmiş bu çip içerisinde Bluetooth 4.0 teknolojisini barındırıyor ayrıca bu kontrolcü çok düşük bir gecikme süresiyle oldukça güzel bir hassaslık sunarak oyun performansını yukarılara taşıyor. Ek olarak batarya durumunu üzerindeki 4 adet LED ile gösterme, titreşim şiddetini ayarlama ve otomatik uyku modu gibi özelliklere de destek veriyor. Cihaz Android sürümü olarak Android 4.0 ve üstüne tam destek veriyor.

KULLANIM TESTİ

Cihazın diğer bir güzel noktası ise mobil cihazlara da destek vermesi cihazın önünde bulunan kapağı açıp maksimum 6.2 inçlik bir telefonunuzu bu kısıma bağlayabilirsiniz. Cihazı Android cihazlarla eşleştirmek için cihazdaki B tuşuna basılı tutup home tuşuna basıyorsunuz ve home tuşu yanıp söndüğünde Bluetooth ile telefonunuzla eşleşmeye hazır hale geliyor. Cihazı bilgisayarınızda kullanmak içinse cihazın ortasındaki kapağın altında bulunan USB alıcıyı bilgisayarınıza takarak cihazdaki X tuşuna basılı tutarken home tuşuna basıyorsunuz ve cihaz başarıyla eşleşiyor.

Cihaz bilgisayarınızla eşleştiğinde bilgisayarınız bu cihazı XBOX Controller olarak görüyor yani uyumluluk sorunu yaşamadan ayar yapabiliyorsunuz. Ayrıca cihazın joystickleri ise oldukça başarılı ve yumuşak bir kullanım sunarak gerek yarış oyunları olsun gerek açık dünya oyunları olsun oldukça güzel bir performans sergiliyor.

KUTU İÇERİĞİ

GameSir G4S *1
Kullanma kılavuzu *1 (Kesinlikle okunmalı)
Tutturma aparatı *1
USB kablosu *1

SONUÇ


Bugün incelememizin konuğu hem mobil cihazlar hem de bilgisayarınızda kullanabileceğiniz oldukça güzel bir gamepad oldu, gerek malzeme kalitesi olsun gerek barındırdığı ek özellikler ve ergonomisi olsun oldukça başarılı bir cihaz olmuş.