Giriş Seviyesi Telefonlar İçin Android Go Tanıtıldı!

0
303

Giriş Seviyesi Telefonlar İçin Android Go Tanıtıldı!

Google’ın her yıl düzenlediği I/O konferansı dün gerçekleştirildi. Android O sürümünün ön gösteriminin yapıldığı organizasyonda, giriş seviyesi telefonlar düşünülerek dizayn edilen Android Go işletim sistemini de tanıttı.

Android Go, özellikle gelişmekte olan ülkelerde satışa sunulan akıllı telefonları hedefleyen bir işletim sistemi. RAM’i 1 GB’den düşük olan telefonlarda kullanılacak işletim sistemi, performans bakımından hafifletilmiş bir arayüz ve özel Play Store mağazasına sahip olacak. Bu mağazada boyutu daha küçük olan Facebook Lite, Facebook Messenger Lite, Twitter Lite, Chrome Data Saver ve YouTube Go gibi kullanıcı dostu uygulamalar ön planda olacak. Ayrıca kullanıcılar ayarlardan istedikleri zaman RAM kullanımını sınırlayabilecekler.

Hindistan, Endonezya ve Afrika ülkelerinde yoğun talep görmesi beklenen Android Go’ya sahip ilk akıllı telefonlar 2018 yılı başlarında satışa sunulacak.

Paylaş
Uzun yıllardan beri içli dışlı olduğum teknoloji dünyası ile ilgili en güncel gelişmeleri Donanım Arşivi'nde sizlerle paylaşıyorum.