Huawei P10’un Özellikleri Netleşmeye Başladı!

0
1352

Huawei P10’un Özellikleri Netleşmeye Başladı!

Mobil dünyadaki varlığını son dönemlerde iyice hissettiren Huawei, bu yılın başlarında tanıttığı P9 modeliyle ilk defa çift arka kamerayı kullanan üretici olmuştu. Ortalama bir satış başarısı sergileyen modelin yerine gelecek olan Huawei P10’un tasarımı ve teknik özellikleri yavaş yavaş belli olmaya başladı.

Tasarımsal olarak P9’dan çok farklı bir görüntü çizen P10, tıpkı Mate 9’da olduğu gibi çift tarafı kavisli bir ekran ile gelecek. Ön kısım gibi kavislendirilmiş olan arka yüzeyde Leica imzalı çift kamera ve parmak izi okuyucu yerini koruyor. Fakat enteresan olan kısım şu ki telefonun ön yüzünde zaten bir home butonu bulunuyor. Bu da akıllara ister istemez “Parmak izi okuyucu home butonunda olmayacak mı?” gibi soruları getiriyor.

Teknik özellikleri tarafında oldukça güçlü veriler ortaya konulan Huawei P10’da 5.2 inç Quad HD çözünürlüklü AMOLED ekran, 8 çekirdekli Kirin 960 işlemci, hafızaya göre değişen 4 ve 6 GB RAM, 64 ve 128 GB depolama seçenekleri, Leica imzalı çift arka kamera, 3000 mAh batarya ve Android 7.0 Nougat işletim sistemi gibi özellikler olacağı iddia ediliyor.

Özellikle Mate 9’da Porsche ile yaptığı işbirliği sayesinde tasarım tarafında ciddi bir ilerleme kaydeden Huawei, amiral gemisi sınıfında fiyat/performans ürünleri ortaya koymak istiyor. 2017’nin ilk çeyreğinde tanıtılması planlanan Huawei P10 bakalım bu hedef doğrultusunda ne kadar başarılı olacak?

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.