Mantistek GK2 Oyuncu Klavyesi İncelemesi

1
2387

Bugün incelememizin konuğu sizlerden de oldukça yoğun olarak istek alan bir mekanik klavye olan Mantistek GK2 oluyor. Cihaz makro, RGB aydınlatma, yazılım, brown switch gibi özelliklere sahip ve bunları bizlere iyi bir fiyat/performans dengesiyle sunuyor.
İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz.

Ve dilerseniz BURAYA Tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

TASARIM

Öncelikle cihazın kablosundan başlamak gerekirse kablosunu pek beğendiğim söylenemez sarım kablolara göre zamanla kırılma yapabiliyor bu kablolar. Cihazın tuşlarının bulunduğu yatak metalden imal edilmiş, onun altındaki kısımda ise ABS plastik tercih edilmiş ama bu plastiğin çokta kaliteli olmadığını söyleyebilirim. Cihazdaki tuş kapakları oldukça güzel olmuş rahatlıkla çıkartılıp takılabiliyor.


Bu kapakların altında ise bizleri brown switchler karşılıyor bu switchler, blue switchlere oranla çok daha iyi bir hissiyat bizlere sunuyor ayrıca blue switchlere göre de daha sessiz ve uzun ömürlü oluyorlar (50 Milyon basım ömrü).

Tuşlara geldiğimizde ise Türkçe bir dizilim bulunmuyor ama örneğin iki nokta üst üste tuşuna bastığınız zaman Türkçe bir karakter çıkıyor ve bu size çokta bir sorun teşkil etmiyor.

Yaptığımız ses testinde ise 45 gram basınçla aktif olan switchlerin oldukça tok ve güzel bir ses verdiğini söyleyebilirim. Cihazın fiyatına göre verilebilecek tek eksi noktası caps lock, num lock gibi tuşların bildirim ışığı fazla parlak olmuş ve gözünüze çarpabiliyor.

CİHAZIN MODLARI VE YAZILIMI

Cihaz çeşitli klavye kısayolları ile özelleştirilebilinen aydınlatma modlarına sahip dalga efekti, bastığınız tuşların yanması, yağmur efekti vs. ve bu modların hızını da kendinize göre ayarlayabiliyorsunuz. Gelelim cihazdaki en güzel 2 moda bunlar yılan modu ve cihazdaki dahili mikrofonla çalışan çevredeki sesi algılama modu ayrıca bunlarında hızlarını belirleyebiliyorsunuz. Ve cihazda ek olaraktan Anti-Ghosting teknolojisi bulunmakta yani birçok tuşa aynı anda bastığınızda algılamama gibi bir sorunla karşılaşmıyorsunuz.Gelelim cihazdaki en başarılı kısımlardan biri olan yazılım kısmına, yazılımı ilk açtığımızda bizi cihazın detaylı bir şablonu karşılıyor, isterseniz bu yazılımdan firmware güncellemesi, RGB aydınlatmayı değiştirmek, klavyenizdeki makro ayarları gibi yerlere kolayca erişebiliyorsunuz, cihazın yazılımını özetlemek gerekirse çok açıklayıcı ve profesyonel bir yazılım olduğunu söyleyebilirim.

SONUÇ


Cihazın malzeme kalitesi orta seviye bir kalite sunuyor ama cihazın bize sunmuş olduğu özellikler oldukça güzel RGB aydınlatması, makro desteği, yazılım desteği gibi şey
ler oldukça başarılı olmuş. Cihazın en başarılı kısmı ise yılan oyunu bulunması ve dahili mikrofon sayesinde çevreye göre efekt verebilmesi olmuş.

1 YORUM