PTT, Drone İle Kargo Teslimatlarına Başlıyor!

1
2109

PTT, Drone İle Kargo Teslimatlarına Başlıyor!

Amazon, Ebay, Domino’s Pizza ve UPS gibi teknolojiyi takip eden pek çok firma, uzun süredir müşterilerine drone ile ürün teslimatları yapıyor. Köklü kamu kuruluşlarımızdan PTT de yakın zamanda bu kervana katılmaya hazırlanıyor!

Antalya‘daki Uluslararası E-Ticaret konferansına katılan PTT yetkilileri, gelecekte yapacakları yenilikler ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Konferansta drone ile ürün teslimatı konusuna da değinen PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, bu teknolojinin pilot olarak kullanımına 2018 yılında başlanacağını belirtti. Tarih dışında yeni hizmet ile ilgili detay verilmezken, ilk etapta aynı şube için gönderilen kısa mesafe paketler için drone ile teslimatın denenebileceğini tahmin ediyoruz.

Hobi olarak başlayan insansız hava aracı drone, git gide ticari pazarlarda yaygınlaşıyor. Peki gelecekte bu küçük uçakları hayatımızın hangi alanlarında görebiliriz? Yorum kısmından görüşlerinizi bildirerek bu soruya yanıtınızı verebilirsiniz.

ÜBERHürriyet
Paylaş
2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.