Radeon Ekran Kartlarına “Adrenalin” Takviyesi: AMD Link!

1
2260

Radeon Ekran Kartlarına Mobil Uygulama: AMD Link!

AMD, bir süredir beklenen “Radeon Adrenalin Edition” ekran kartı yazılım güncellemesini yayınladı. Bu güncelleme ile beraber gelen AMD Link, yazılım tarafında ilk kez mobil uygulama deneyimi sunacak!

Adrenalin Edition, genel performans artışından ziyade kullanılabilirlik tarafında farklı çözümler sunmayı hedefliyor. Oyuncuların takipçileriyle daha fazla etkileşim içinde kalmasını hedefleyen Radeon Overlay arayüzü; Radeon ReLive özelliği sayesinde Facebook, Twitch, YouTube, Mixer ve Weibo gibi platformlar için anlık sohbet entegrasyonu sağlıyor. Radeon Chill’e sonunda Vulkan API desteği getirilirken, bir diğer özellik olan Radeon WattMan ile kişisel güç profilleri oluşturulabiliyor.

Yazılım güncellemesinin en büyük yeniliği ise AMD Link uygulaması oldu. Android ve iOS işletim sistemlerinde çalışan bir uygulama olan AMD Link, adeta sistemden bağımsız ikinci ekran niteliği taşıyor. Sosyal platformlarda canlı yayın tekrarı oluşturma, anlık sistem performansı izleme ve AMD hakkında bildirimleri barındıran uygulamayı yalnızca Radeon ekran kartı sahipleri kullanabiliyor.

Tam adı Radeon Software Adrenalin Edition olan güncelleme, an itibarıyla AMD’nin internet sitesinden indirilebiliyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.