Rampage Blade R10 Mekanik Klavye İncelemesi

1
4306

Bugün incelememizin konuğu uygun fiyatlı bir mekanik klavye olan Rampage’in Blade R10 model koduna sahip oyuncu klavyesi oluyor. Ürün uygun fiyatına rağmen gerçek bir mekanik klavye, yani diğer rakipleri gibi mekanik hisli değil. Klavyenin fiyatından sonraki en can alıcı noktası ise tamamıyla Türkçe tuş dizilimine sahip olması ve bunu uygun bir fiyatla bize sunması.
Gelin bu ürünü yakından inceleyelim ve detaylarına bakalım.

İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz.
Ve dilerseniz BURAYA tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.

TASARIM


Klavyede ilk göze çarpan kısım ise siyah renk teması oluyor, ikinci kısım ise oyuncular için önemli olan tuşlar gri bir renk ile renklendirilmiş. Ayrıca klavyedeki tuşların hafif eğimli bir yapıya sahip olduğunu ve klavyede az da olsa bir bilek desteğinin olduğunuda söylemekte fayda var. Ve diğer güzel kısım ise Türkçe tuşlara yer verilmesi çünkü bu fiyat aralığında olan klavyelerde bunu görmek gerçekten zor, klavye LED aydınlatmaya sahip ama maalesef RGB renk düzenine sahip değil bunun yerine turuncu ile kırmızı arasında hoş bir tona sahip ledler kullanılmış ve her tuş kendi altında olan özel LED ile aydınlatılmış.

Klavye herhangi bir çelik malzemeye sahip değil, üründe kaliteli ABS plastik kullanılmış buna ek olarakta üründe Jixian marka Kahverengi switchler kullanılmış ve dilerseniz tuşları çıkarıp geri takabiliyorsunuz.

ÜRÜNÜN LED AYDINLATMASI

Klavye sadece kırmızı-turuncu arası renk tonuna sahip ledlerle aydınlatılmış bu aydınlatmanın parlaklığını klavye üzerinden ayarlayabiliyorsunuz ve aynı zamanda yine klavye üzerindeki ikonlara sahip tuşlarla çeşitli modlar arasında geçişler yapabilirsiniz.
Klavyedeki bazı modlar:
Yol izleyen mod
Dalgalı mod
Kalp atış modu
Özelleştirilebilir oyun modu: Oluşturduğunuz profil ile sadece istediğiniz tuşların aydınlatılmasını seçebiliyorsunuz ve bu oldukça hoşuma giden bir mod oldu oldu.

ÜRÜNÜN TESTLERİ VE PERFORMANSI

Klavyede kullanılan Jixian marka Brown switchler Blue switchlere oranla daha az ama tok bir sese sahip ama bu ses kullanıcısını rahatsız edecek düzeyde bir gürültüye sahip değil.
Yaptığımız oyun testinde ise klavyeye bağlı herhangi bir gecikme ve takılmaya rastlamadık.
Ayrıca ürün sahip olduğu eğim ve bilek desteği ile bizlere rahat bir oyun deneyimi sunarak testimizden başarı ile geçti.

ÜRÜNÜN YAZILIMI


Klavyenin yazılımını çalıştırdığımızda ise yazılımın bu klavyeye özel olarak yapıldığını fark edebiliyorsunuz. Gelin bu yazılıma biraz göz atalım ve bazı özelliklerini inceleyelim.
Yazılıma 3 tane profil kayıt edip bu profiller arasında geçişler yapabilirsiniz.
Ek olarak klavyedeki 104 adet tuşa farklı görevler ve makrolar atayıp kaydedebilirsiniz. Ayrıca yazılımda bulunan Brightness  ayarı ile ışıkların parlaklığını, Speed ayarı ile efektlerin hızını ayarlayıp ile klavyenin LED aydınlatmasını istediğiniz efekte ve hıza ayarlayıp güzel bir görselliğe sahip olabilirsiniz.

SONUÇ

İncelediğimiz ürün bir Türk markası olan Rampage’in ürünüydü ve Türkçe tuş dizilime sahip gerçek bir mekanik klavyeydi. Fiyatını göz önüne aldığımızda ve bize sunduğu özelliklere baktığımızda Rampage burada gerçekten güzel bir fiyat/performans ürünü ortaya koyarak oyunculara uygun bir fiyatla güzel bir ürün sunmuş.

1 YORUM