Samsung’dan Performans Canavarı Kapaklı Telefon: W2018!

0
2019

Samsung’dan Performans Canavarı Kapaklı Telefon: W2018!

Koreli teknoloji devi Samsung, her seviyeden akıllı telefon üretmesiyle Android ekosisteminde çok geniş bir yelpazeye kavuştu. Belli başlı pazarlar için nostaljik tasarımlı telefonları da günümüze uyarlayan marka, şimdi de kapaklı modeli W2018‘i duyurdu.

Görünüm bakımından eski kapaklı telefonlar ile hemen hemen aynı olan telefonun ön ve arka yüzeyinde toplam iki adet ekran yer alıyor. Dokunmatik ekranların her ikisi de 4.2 inç boyutunda ve Full HD Super AMOLED panele sahip. Bunun dışında Qualcomm Snapdragon 835 işlemci, 6 GB LPDDR4X RAM, 128 GB genişletilebilir depolama ve f/1.5 diyaframlı 12 megapiksel arka kamera ve Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi cihazın ilgi çekici özellikleri arasında bulunuyor.

Ön kamerası 5 megapiksel çözünürlüğünde olan W2018’in bataryası ise 2300 mAh. Aralık ayında yalnızca Çin pazarında satışa sunulacak telefonun fiyatı ise henüz belirtilmedi.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.