Selçuk İnan, Samsung Galaxy S8’e Savaş Açtı!

0
2451

Selçuk İnan, Samsung Galaxy S8’e Savaş Açtı!

Milli futbolcu Selçuk İnan’ın adı, Samsung Galaxy S8 sebebiyle bir süredir teknoloji gündeminden düşmüyor. İnan, Koreli markaya eşine az rastlanır bir dava açarak imkansız bir talepte bulundu!

Mart 2017‘de tanıtılan Samsung Galaxy S8, tüm dünyada güzel bir satış grafiği yakalarken ülkemizde ilginç bir davaya konu oldu. Galatasaray’da top koşturan Selçuk İnan, adı ve forma numarasından oluşan “S8” markasının kendisine ait olduğunu iddia ederek Samsung Türkiye’ye maddi tazminat davası açtı. 110.000 TL tazminat isteyen İnan, bununla beraber dava lehine sonuçlanırsa Samsung’dan modelden S8 adını kaldırması veya telefonları imha etmesini istiyor.

Türk Patent Enstitüsü’nden alınan bilgiye göre Selçuk İnan, S8 markasını parfüm ve mutfak eşyaları gibi alanlar için 4 yıl önce üzerine tescil ettirmiş. Samsung’un yine söz konusu modelinin adı ise Galaxy S8. Bu yüzden çok yüksek ihtimalle dava İnan’ın aleyhine sonuçlanacaktır. Ancak tazminat davasını Selçuk İnan’ın kazanması durumunda Samsung’un ciddi bir sıkıntıyla karşı karşıya kalacağını söyleyebiliriz.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.