SteelSeries Rival 300 Oyuncu Faresi İncelemesi

1
1961

Bugün incelememizin konuğu SteelSeries’in klasikleşen bir faresi olan Rival 300’ü oluyor.
Gelin SteelSeries’in RGB aydınlatma ve optik sensör kullanmış olduğu uygun fiyatlı faresini yakından inceleyelim ve detaylarına bakalım.
İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı olarak incelememizi okuyabilirsiniz.
Ve dilerseniz BURAYA Tıklayarak ürünün satış ekranına gidebilirsiniz.


TASARIM

Siyah
renklerin hakim olduğu SteelSeries’in bu faresinde en çok beğendim nokta ise tasarımı oldu. Gerek arkasındaki ve tekerleğindeki RGB aydınlatması olsun gerek ergonomisi olsun oldukça başarılı bir cihaz olmuş ayrıca farenin yan tarafındaki tuşlar oldukça güzel konumlandırılarak yanlış basmaların önüne geçilmiş ve böylelikle daha rahat bir kullanım bizlere sunulmuş.

Cihazın alt tarafında ise Pixart PMW3310 model optik sensörü, SteelSeries logosunu ve kaygan tabanlıkları görüyoruz.
Ayrıca ürünün arka tarafında 3D yazıcılar ile kişiselleştirebileceğiniz bir isimlik bulunuyor.

KULLANIM TESTİ

Cihazın elde tutuşu,ergonomisi ve kullanımı ve zeminde kayma hissiyatı oldukça başarılı olmuş. Tuşları ne çok sert ne de çok yumuşak, ortalama bir sertliğe sahip bu tuşlardan gayet güzel bir geri tepkime alabiliyorsunuz.

YAZILIM

Cihazın toplam 6 tane tuşu bulunuyor ve bu tuşların hepsine makro ve kısayolları atayabiliyorsunuz. Cihazımızın tekerleğinde ve arkasında RGB aydınlatma bulunuyordu isterseniz bu yazılım ile bu ledleri istediğiniz renge ve efekte ayarlayıp hoş bir görselliğe ulaşabilirsiniz, ayrıca DPI gibi seçenekler de bulunuyor.

SONUÇ

Cihazın kalite ve ergonomisine baktığımız zaman malzeme kalitesi oldukça iyi, cihazın sağında ve solunda bulunan kauçuk malzeme ise elde tutuşunuzu iyi yönde etkiliyor ve oyunlarda güzel bir geri bildirim alabiliyorsunuz. Cihazda kullanılan optik sensörün kalitesini oyunlarda hissedebiliyorsunuz, ayrıca bir oyuncu faresindeki en önemli kısımlardan biri olan yazılımda ise aydınlatmaları ayarlamamız ve makro ayarları yapabilmemiz oldukça önemli bir detay olmuş.

1 YORUM

  1. Güzel inceleme ArtiWay gibi bir site daha vardı o da güzeldi çok fazla Türk sitesini kapsıyordu yoksa site isim değiştirip bu ste mi oldu bilemiyorum bu geri ödeme sisteminde en iyisi bu mu yoska daha iyileri var mı?