Vestel, Toshiba’nın TV Bölümünü Satın Mı Alıyor?

0
1757

Vestel, Toshiba’nın TV Bölümünü Satın Mı Alıyor?

Yerli markamız Vestel, son günlerde önemli bir satın almanın konusu oldu. Vestel’in sahibi olan Zorlu grubu, şu sıralar büyük bir mali krizin içinde olan Toshiba’nın televizyon bölümünü satın almak istiyor!

Nükleer santral işinden milyarlarca dolar zarar eden ve bu zararı uzun süre mali tabloda gizleyen Toshiba, tarihinin en sancılı dönemlerini yaşıyor. Elindeki pek çok bölümü satan şirket, televizyon bölümü için de alıcı arıyor. Japon medyasında çıkan haberlere göre Zorlu grubu önümüzdeki günlerde Toshiba’ya resmi teklifini sunacak. Uzakdoğu merkezli şirketlerin de ilgisini çeken televizyon bölümüne en ciddi alıcının Vestel olduğu ifade ediliyor.

Vestel, halihazırda Manisa’daki tesislerinde Toshiba TV’lerini üretip Avrupa’ya ihraç ediyor. Markanın bu tür bir satın alma operasyonundan sonra özellikle ekran paneli üretiminde önemli bir oyuncu olabileceği belirtiliyor.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.