Xiaomi VR Gözlük İncelemesi

1
3104

Bugün incelememizin konuğu fiyat/performans ürünleriyle adından sıkça bahsettiren Çinli üretici Xiaomi’nin gerek fiyatıyla olsun gerek kullanılan malzemesiyle oldukça güzel bir kalite sunmayı başaran VR gözlüğü, gelin bu fiyat/performans ürününü yakından inceleyelim ve artı ve eksi yönlerine değinelim.

İsterseniz ürünün videolu incelemesini yukarıda verdiğimiz linkten izleyebilirsiniz, isterseniz de aşağıdan yazılı incelememizi okuyabilirsiniz.
Ve dilerseniz BURAYA tıklayarak ürünün satın alma linkine ulaşabilirsiniz.


Ürün siyah bir kutuyla birlikte geliyor, etkileyici kısmı ise ürünün kumaş kaplanması ve fermuarlı bir yapıya sahip olması, Xiaomi VR burada diğer rakiplerine göre farklılık yaratarak hoş bir tasarıma ve işçiliğe sahip olmuş.

TASARIM

Öncelikle ürünün en can alıcı noktası kumaş kaplamaya sahip olması ve bunu iyi bir işçilikle bize sunması olmuş, ürün içerisinde gayet büyük merceklere sahip ama herhangi bir ayara sahip değiller, üründeki en güzel kısımlardan bir diğeri ise fermuarlı yapıya sahip olması, ve ürün bunun yanında ise 4.7 inç ve 5.7 inç aralığındaki telefonlara destek veriyor.

OYUN VE VİDEO TESTİ

Öncelikle ürünün kutusundan game pad vb bir cihaz çıkmıyor bunu kendiniz temin etmek zorundasınız.VR gözlüklerdeki en önemli kısım ise telefonunuzun çözünürlüğü ve performansı, ne kadar yüksek çözünürlüğe sahip bir telefonla kullanırsanız okadar yüksek bir görüntü kalitesi almış oluyorsunuz.
Ürünle birlikte Youtube ve diğer sitelerden izleyebileceğiniz videolarda bulunuyor, uyumlu cihazlarda Youtube uygulamasından açtığınız videoyu VR a uygun hale getirerek jiroskop yardımı ile 360° içeriklere erişebilir ve sanal gerçeklik deneyimine başlayabilirsiniz.

SONUÇ
Ürün ülkemizde satılan diğer ucuz VR gözlüklerin üstüne performans olarak pek bir şey katamasada ürünün artı yanı ise parlak kumaş kaplamaya sahip olması ve fermuarlı bir yapıya sahip olması olmuş.

1 YORUM