Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

0
1947

Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

Xiaomi, önceden tanıtım duyurusunu yaptığı en güncel aksiyon kamerası modeli Yi 4K+’yı CES 2017’de tanıttı. GoPro Hero 5’i darmadağın edecek özelliklere sahip olan aksiyon kamerası ile ilgili detaylar haberimizde!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Yi 2’yi sizler için incelemiştik. Temel özellikleri Yi 2 ile benzer olan ancak üzerine pek çok yeni özellik eklenmiş olan Yi 4K+, adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlük ile video kaydı gerçekleştirebiliyor. Lakin aksiyon kameraları bazında dünyada ilk defa 4K çözünürlükte 60 kare/saniye çekim yapmaya olanak sağlıyor.

Yi 4K+’nın teknik detaylarına indiğimizde cihazın 1.2 GHz gücünde çalışan Ambarella H2 işlemciyi kullandığını görüyoruz. Yi 2’deki özelliklere ek olarak 3D elektronik görüntü sabitleme ve USB-C bağlantı desteği gibi özelliklere sahip olan aksiyon kamerası, 300-350 dolar arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Paylaş
Uzun yıllardan beri içli dışlı olduğum teknoloji dünyası ile ilgili en güncel gelişmeleri Donanım Arşivi'nde sizlerle paylaşıyorum.