Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

0
2908

Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

Xiaomi, önceden tanıtım duyurusunu yaptığı en güncel aksiyon kamerası modeli Yi 4K+’yı CES 2017’de tanıttı. GoPro Hero 5’i darmadağın edecek özelliklere sahip olan aksiyon kamerası ile ilgili detaylar haberimizde!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Yi 2’yi sizler için incelemiştik. Temel özellikleri Yi 2 ile benzer olan ancak üzerine pek çok yeni özellik eklenmiş olan Yi 4K+, adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlük ile video kaydı gerçekleştirebiliyor. Lakin aksiyon kameraları bazında dünyada ilk defa 4K çözünürlükte 60 kare/saniye çekim yapmaya olanak sağlıyor.

Yi 4K+’nın teknik detaylarına indiğimizde cihazın 1.2 GHz gücünde çalışan Ambarella H2 işlemciyi kullandığını görüyoruz. Yi 2’deki özelliklere ek olarak 3D elektronik görüntü sabitleme ve USB-C bağlantı desteği gibi özelliklere sahip olan aksiyon kamerası, 300-350 dolar arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

2000'li yıllarda çevirmeli ağ bağlantılarıyla beraber internet ile tanışan Batuhan, 2014 yılından itibaren çeşitli mecralarda teknoloji editörlüğü yapmaya başladı. Akıllı telefonlar ve donanım parçalarına karşı özel bir ilgisi olan editörün son adresi ise Donanım Arşivi oldu.