Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

0
1331

Xiaomi’den GoPro’yu Ezecek Aksiyon Kamerası: Yi 4K+

Xiaomi, önceden tanıtım duyurusunu yaptığı en güncel aksiyon kamerası modeli Yi 4K+’yı CES 2017’de tanıttı. GoPro Hero 5’i darmadağın edecek özelliklere sahip olan aksiyon kamerası ile ilgili detaylar haberimizde!

Geçtiğimiz günlerde Xiaomi Yi 2’yi sizler için incelemiştik. Temel özellikleri Yi 2 ile benzer olan ancak üzerine pek çok yeni özellik eklenmiş olan Yi 4K+, adından da anlaşılacağı üzere 4K çözünürlük ile video kaydı gerçekleştirebiliyor. Lakin aksiyon kameraları bazında dünyada ilk defa 4K çözünürlükte 60 kare/saniye çekim yapmaya olanak sağlıyor.

Yi 4K+’nın teknik detaylarına indiğimizde cihazın 1.2 GHz gücünde çalışan Ambarella H2 işlemciyi kullandığını görüyoruz. Yi 2’deki özelliklere ek olarak 3D elektronik görüntü sabitleme ve USB-C bağlantı desteği gibi özelliklere sahip olan aksiyon kamerası, 300-350 dolar arasında bir fiyat etiketiyle satışa sunulacak.

Paylaş
1996 İstanbul doğumluyum. 2000'li yılların başından beri içli dışlı olduğum teknolojik dünya ile ilgili en güncel gelişmeleri artık Donanım Arşivi'nde sizlerle paylaşacağım.